The block construction of Etherna allows for very easy content creation. Some things just cannot be made easier.

Výhody čištění koberců v Chomutově a okolí

U čištění koberců mokrou cestou docílíme mnohem vyšší účinnosti a efektivity čištění, než je tomu u klasického způsobu suchého vysávání. To je způsobeno použitím speciálního čisticího prostředku, který je vpraven nejen na povrch, ale i do hloubky čištěného koberce, kde jsou všechny nečistoty rozpuštěny a následně hned odsáty.

Co se může v koberci nacházet?

V koberci se nachází velké množství mikroorganismů, které vznikají díky přítomnosti kožních buněk, zbytků nápojů a jídla, prachu, pylů a dalších nečistot, které se usazují v koberci. Mylně si lidé myslí, že v koberci žijí různí roztoči. Není to pravda, roztoče v kobercích nenajdete, nemají pro přežití vhodné podmínky. Co ovšem v kobercích najít můžeme, jsou alergeny, což jsou výkaly roztočů a výtrusy plísní. Ti se tam dostanou s pomocí rozvířeného prachu. Roztoči se nejvíce nacházejí v matracích, polštářích a přikrývkách.Čištění sedaček Chomutov

Čištění koberců ve školách a školkách

Na pravidelné čištění koberců ve školách a školkách by se mělo pamatovat hlavně z hygienického hlediska. Ve školkách si na malé ploše koberce hrají děti s hračkami a jsou proto v blízkém kontaktu s plochou koberce. Dýchají tedy rozvířený vzduch se všemi nečistotami, které se v koberci nacházejí.

Proč si nechat vyčistit koberec

Po mnoholetých zkušenostech, kdy jsme prováděli čištění koberců mokrou cestou po různých suchých metodách. Žádné suché čištění koberců a nábytku z reklam nemůže nahradit profesionální extrakční čištění. I úplně nový koberec je plných prachu a plísní ze skladů. I takové zakázky jsme prováděli a zákazníci byli překvapeni, jak špinavý koberec vlastně je.Čištění koberců v Chomutově

Jak často provádět čištění koberců

Čištění koberců, sedaček a matrací by se mělo provádět alespoň jedenkrát za rok, častěji u lidí, kteří trpí alergií nebo dochází k většímu znečištění, jsou-li doma malé děti nebo domácí mazlíčci. Koberec po ukončení procedury zůstane příjemně provoněný, čistý a vypadá jako nový.

This article was written by: cistenikobercubrno

Napsat komentář