Potřebujete vymalovat a vyčistit koberce? Objednejte si do domácnosti profesionály

Že si s výmalbou a čištěním koberců poradíte sami? Ve většině případů tomu tak rozhodně není. Často volíme špatné prostředky i metody. Kvůli tomu není výmalba dokonalá a koberce nejsou zcela čisté. Proto se stává, že musíte po krátké době tyto činnosti provádět znovu. Profesionální služby vám ale zaručí, že výmalba i čisté koberce nebo čalounění vám vydrží mnohem déle.

Kompletní malířské práce

Plánujete-li kompletní nebo jen částečnou renovaci bytu, začněte tím, že si necháte vymalovat zdi a stěny kvalitní barvou a odborníky, kteří své práci stoprocentně rozumí. Jaké to má výhody?

 • Míchání barev na zakázku
 • Odborné poradenství zdarma
 • Výmalba probíhá v termínu, který si sami vyberete
 • Zdarma sestavení předběžné kalkulace
 • Malířské a natěračské práce čítají také přípravné a dokončovací práce

Jak spolupráce s malíři probíhá?

Když už se pro malování bytu či domu, soukromých nebo veřejných prostor rozhodnete, nejprve malíře oslovte a sdělte jim všechny své požadavky. Odborníci se pak přijedou na interiéry či exteriéry, které se budou natírat, podívat a podle toho si stanoví postup prací a vyberou v kooperaci s vámi také vhodný materiál. Dohodnete-li se na dalším postupu, odborníci vám sestaví kalkulaci, samozřejmě podle vašich finančních možností. Po podpisu smlouvy malíři ve stanovený den a čas dorazí a začnou provádět přípravné práce. Ty čítají především vyklizení prostoru, v němž se bude malovat, zakrytí podlah a koberců, oken a případně i dalšího nábytku. Jakmile všechny smluvené práce dokončí, všechno opět uvedou do původního stavu. Uklidí po sobě, vrátí nábytek na místo a předají vám dokončené práce ke kontrole.
Malířství Brno

Co všechno si můžete nechat vymalovat?

 • Byty a domy
 • Kanceláře
 • Fasády
 • Garáže
 • Výrobní haly, hangáry
 • Skladovací prostory

Součástí průmyslových nátěrů je také příprava penetrace, nanesení ochranných nátěrů a v neposlední řadě také úklid prostorů, v nichž se průmyslové nátěry provádějí.

Extrakční čištění není výsada, ale nutnost

Poté, co máte vymalováno, je dobré přistoupit k čištění koberců, čalounění a sedací soupravy či křesel. Profesionální firmy provádějí hloubkové čištění koberců a čalounění mokrou cestou, které se také říká extrakční čištění, chemické čištění, strojní čištění nebo takzvané tepování. Při tomto způsobu čištění textilních povrchů dochází ke vstřikování čisticího prostředku smíchaného s vodou do tkaniny. Nečistoty jsou ihned odsávány do sběrné nádrže, tudíž se nemusíte bát, že by odborníci cokoliv poškodili nebo ušpinili. Při větším znečištění čalounění se používá ruční nebo strojové kartáčové metody, při nichž je nutné použít speciální čističe.

Jakmile jsou všechny textilní povrchy dočištěny, nadchází fáze schnutí, které trvá obvykle mezi pěti až deseti hodinami v případě koberců, u sedaček je to obvykle dvanáct až dvacet čtyři hodin. Konkrétní dobu vám profesionálové sdělí až poté, co budou se všemi pracemi hotovi.

Šetrné čištění, při němž se nepoužívají chemikálie

Bojíte se, že se vám čištěním koberce a sedačky zničí? Žádný strach mít nemusíte, odborníci používají velmi šetrné přístroje i techniku, která je nejlepší na českém trhu. Zároveň čištěním odstraní nejenom prach, bakterie, ale také kapaliny, mastnoty a další hloubkové nečistoty. Při čištění se v žádném případě nepoužívají bělidla, zesvětlovače ani jiné agresivní chemické látky.

Jen vodou a mýdlem sedačku nevyčistíte. Objednejte si domů profesionály a přenechte všechny starosti jim. Vy už jen přijdete do čistého prostředí bez plísní a bakterií.