Časté dotazy

Jak pečovat o koberec?

Chcete-li dlouhodobě udržet svůj koberec jak z hlediska užitných vlastností, tak z hlediska barev, je potřeba věnovat mu dostatečnou pozornost a péči. Základním klíčem k udržení kvality koberce je pravidelné suché vysávání (2-3 x týdně) a hloubkové mokré čištění (1-2 x ročně). Koberec efektivně pohlcuje prach a z prostředí, pokud ale není dostatečně vysáván, dochází k jeho zanášení a postupné ztrátě potřebných vlastností.

Jak zajistit důkladné a přitom šetrné čištění koberce?

Toto provádíme pomocí profesionálních přístrojů, jež jsou vybaveny oddělenými nádržemi na znečištěnou a čistou vodu. Pro čištění používáme výhradně přístroje značky Kärcher a nejkvalitnějších čisticích prostředků , které jsou špičkou v šetrném zacházení s kobercem.

Jak dostat za nejnižší cenu maximální možný výsledek?

Díky nastavené cenové politice jsme schopni udržovat maximálně výhodné ceny v poměru cena-kvalita nejen v Brně, ale také v jeho okolí a to při zachování špičkové kvality čištění. Čištění je prováděno s maximální možnou účinností, a to díky profesionálnímu vybavení, nejlepším čisticím prostředkům a pečlivému personálu. Ceník našich služeb je k dispozici zde.

Jaký je postup čištění koberce?

Hloubkové mokré čištění je založeno na regulovaném proudu teplé vody, kterou tepovač vhání společně s čisticím prostředkem do čištěné látky a následně ji ihned vysává do sběrné nádoby. Pokud je čištěný povrch extrémně znečištěn, je nutno použít ruční či strojové kartáčové metody za použití specielních čističů .

Pro kompletní vyschnutí čištěného povrchu doporučujeme vyčkat 5 – 10 hodin (v případě koberců) a 12-24 hodin (v případě sedaček). Pokud se jedná o čištění koberců s vyšším vlasem (nad 3 cm), je nutné zajistit jejich kvalitní proschnutí ideálně vyvěšením, aby koberec schnul z obou stran.

Odstraní čistící médium všechny druhy nečistot?

Při čištění využíváme výhradně nejkvalitnější čistící média ověřených výrobců, díky kterým je možno odstranit kromě běžných nečistot také kapaliny, mastnoty či jiná skupenství, jež se mohou s vlasem slepit. Námi používané čistící médium nepoužívá žádná bělidla, zesvětlovače ani agresivní chemické složky, jež by mohly vlasu uškodit.

Lze provést čištění přímo u klienta?

Náš personál provádí čištění koberců, sedaček a jiného čalouněného nábytku přímo u klienta, čímž klientovi zároveň šetříme čas a náklady spojené s přepravou předmětů určených pro čištění. Kromě města Brna provádíme čištění také v přilehlém okolí: Adamov, Bílovice n. Svitavou, Blansko, Blučina, Bučovice, Čebín, Dolní Kounice, Hustopeče, Ivančice, Křenovice, Kuřim, Lipůvka, Modřice, Mokrá-Horákov, Moravský Krumlov, Ochoz u Brna, Ořechov, Oslavany, Pohořelice, Pozořice, Rajhrad, Rosice, Rousínov, Slavkov u Brna, Sokolnice, Střelice, Šlapanice, Telnice, Tišnov, Újezd u Brna, Veverská Bitýška, Zbýšov.

Proč čištění nepodceňovat?

Je důležité mít na paměti, že koberce a čalouněný nábytek patří mezi místa s největší koncentrací prachu a roztočů ve Vaší domácnosti. Pokud není čištění prováděno pravidelně (min. jednou ročně), dochází velmi často ke vzniku alergií nejen u dětí, ale také u dospělých. Toto riziko se zvětšuje v případě, že máte domácí mazlíčky.

Jak dlouho trvá čistící proces?

Čištění je závislé nejen na míře znečištění, ale také na rozměrech a struktuře čištěné plochy. V případě koberce o rozměrech 5 x 5 metrů trvá čistící proces cca 45 minut. Více informací najdete na hl. straně webu čištění koberců Brno.

Jste schopni vyčistit skvrny od krve či mastnoty?

Používáme výhradně špičkové ověřené čisticí prostředky, která dokáže odstranit široké spektrum znečištění. Kromě mastnoty a skvrn od krve či vína jsme schopni odstranit i další druhy nečistot. Při extremním znečištění koberce či čalounění účtujeme do konečné ceny čistění částku za spotřebované množství speciálního roztoku na odolné skvrny. V případě extremního mohou naši zaměstnancit určit individuální cenu.

Proč využít našich služeb?

Většina našich klientů se snaží čištění nejdříve provést svépomocí. Problém však nastává v okamžiku, kdy je třeba nečistoty se saponátem z koberců či sedaček odsát. Pokud nedisponujete kvalitní technikou, toto jednoduše není proveditelné. Využívání běžných čisticích prostředků způsobí hlubší zanesení nečistot do vláken a vytvoří tzv. mapy. Pokud chcete dopřát Vašemu koberci či čalounění nejlepší možnou péči, doporučujeme využít našich profesionálních služeb.

Nově jsme navázali spolupráci s firmou čištění koberců Ostrava, která zajišťuje extrakční čištění také ve městech Frýdek-Místek, Havířov, Třinec, Český Těšín a jejich okolí. Ve zmíněných lokalitách patří mezi nekvalitnější poskytovatele služby čištění koberců a nabízí také velmi nízké ceny. Od roku 2014 nabízíme naše služby také v Praze, kde nás najdete jako čištění koberců Praha.

V případě dotazů nás kontaktujte. Pro návrat na hlavní stranu využijte odkaz čištění koberců Brno.