The block construction of Etherna allows for very easy content creation. Some things just cannot be made easier.

Výběr matrace

Na matraci strávíme odhadem třetinu svého života, proto je velmi důležité vybrat kvalitní matraci. Levné matrace ze supermarketů jsou na pohled sice stejné, ale kvalitou se nemohou rovnat. Je to pouze napodobenina vyrobená z levných materiálů, které se dříve nebo později odrazí na vašem zdraví.Takové matrace mají menší hustotu a pěna v nich obsažená má větší tendenci pro proležení.

 

Při výběru matrace si nejprve vzpomeňte, co Vám nejvíce vadilo na té staré. Potom pro jaký účel matraci pořizujete. Jestli se jedná o každodenní spaní, či o spaní příležitostné (hosté, na chalupu). Při výběru matrace pro každodenní využití je potřeba dbát větší pozornosti. Speciálními typy jsou potom matrace zdravotní. Jedná se o matrace pro intenzivní zátěž u lidí dlouhodobě upoutaných na lůžko, nebo u lidí se sníženou pohyblivostí, obezitou či diabetem.

vyber matrace

 

Jsou lidé, kteří preferují matrace spojené, jedná se o matrace v rozměrech 140, 160, 180×200. Tyto matrace se nedoporučují z toho důvodu, že když se matrace na jedné straně více proleží, musí se pak matrace vyměnit celá. Nic méně i tyto matrace naleznete v naší nabídce. Alternativou jsou potom partnerské matrace, které mají dvojí tuhost a skladbu materiálů, vytvořenou specificky podle potřeb muže a ženy. Muži převážně preferují pevnější, pružnější a vzdušnější matraci (např. studená pěna). Naopak ženy vyžadují měkčí a pohodlnější matraci, která by během spánku udržovala příjemnou teplotu (např. visco pěna). Pár si tak může koupit dvě totožné matrace s různými vlastnostmi na každé straně, se stejnou výškou.

 

O různých druzích matrací se více dozvíte na našem webu www.tvoje-matrace.cz

This article was written by: cistenikobercubrno

Napsat komentář