Renovujeme parkety – renovaceparketpraha.cz

Parkety představovaly v minulosti velmi oblíbenou součást našich domovů a v současné době se s nimi můžeme setkat nejen ve straších bytech, ale lidé si je pořizují jako novou podlahu do interiéru a to v nejrůznější podobě. Vzhledem k různým druhům, materiálům, designům a široké škále cen se výběr a realizace parket stala docela výzvou. Parkety jsou z přírodního dřeva, které má velmi dobré vlastnosti. Nejenže je to ekologický materiál, ale je to materiál ze kterého se dá postavit téměř vše. Renovaceparketpraha.cz – kvalitně odvedená práce.

Parkety

Pro jeho výrobu pomocí různých druhů přírodního dřeva. Moderní výrobci parket nabízejí různé typy – od jednotlivých pruhů parket, které tvoří vzor, až po hotové původně tvarované dílce. Historie parket sahá až do 13.století, kdy se parkety pokládaly jako dominanta místnosti historických budov a šlechtických sídel. Hlavními výhodami parketové podlahy jsou přírodní vzor, který kopíruje vzor stromu a šetrnost k životnímu prostředí . Dřevo je také příjemné na dotek a krásně voní.Parketová deska je na rozdíl od laminátu poměrně silná, proto poskytuje velmi dobrou zvukovou a tepelnou izolaci.
Abychom měli z takové podlahy opravdu radost, je třeba si uvědomit, že existuje několik faktorů, které mohou ovlivnit výsledek každé pokládky. Druh dřeva je velmi silným faktorem, který se může stát trumfem při výběru podlahy. Existují tři ukazatele, podle kterých se dřevo hodnotí při výběru parket a to je interiér, tvrdost a odolnost proti vlhkosti.

Renovace parket – renovaceparketpraha.cz

Životnost parketové podlahy je 50 let a déle, jinými slovy hodně dlouho na to, aby nám dobře sloužila. Kromě toho lze masivní desku brousit a obnovit. Pokud nám tedy po nějaké době podlaha vykazuje nerovnosti nebo jiné nedostatky, není třeba hned podlahu měnit. Parkety se dají dost dobře renovovat tak, abychom z nich měly zase tu krásně hladkou podlahu jako dříve. Jak tedy na to? S profesionály firmy renovaceparketpraha.cz.

Spolehlivá firma – renovaceparketpraha.cz

Především je potřeba zjistit, v jakém stavu podlaha je. Ne každá se dá totiž obnovit. technik firmy celou situaci zhodnotí a navrhne nám nejlepší možné řešení a alternativu k tou, aby renovace proběhla v co možná nejkratším a čase a požadované kvalitě. Parkety nesmějí být mokré a nesmí obsahovat stopy hniloby. Tyto dva základní si musíme uvědomit. Pokud jsme objevili třeba jen nějaké skvrny, které jsou již přes 20 let staré, není to důvod pro celkovou výměnu. Pracovníci takových firem jsou spolehliví a vědí, co jak svou práci dělat správně a zodpovědně. Výsledek může mnohé překvapit.

Každá renovace parket si žádá své

Je třeba ale dodržet stanovený technologický postup. Nejdříve musíme staré parkety řádně vybrousit a odstraníme tak starý lak, nátěr nebo jiné nedokonalosti. Zjistíme – li, že jsou jednotlivé dílce v určitých místech od sebe odděleny nějakou mezerou, najdeme – li dolíky nebo rýhy, musíme všechny tyto nedostatky odstranit. Použijeme k tomu speciální tmel, který lze nanášek celoplošně nebo jen na postižená místa a po zaschnutí je potřeba parkety opět vybrousit. Hladký povrch nám potom umožňuje jen podlahu vysát a natřít povrchovou úpravou jako je voskování nebo lakování. Tyto úpravy dřevo chrání před poškozením a opotřebením. Renovaceparketpraha.cz – dokonalá podlaha na sto let.