The block construction of Etherna allows for very easy content creation. Some things just cannot be made easier.

Podle čeho hledat kvalitní úklidovou firmu?

Podle čeho hledat kvalitní úklidovou firmu?

Nevyhovuje vám vaše současná úklidová firmy a hledáte nového spolehlivého partnera pro úklid vaší firmy, kanceláře nebo panelového domu? Poradíme vám, jak při výběru takové firmy postupovat, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.

Zdroje vyhledávání

Nejčastějším, ale ne vždy spolehlivým zdrojem hledání úklidové firmy je internet. Zkuste ale také tištěná média nebo se obraťte na vaše obchodní partnery, kteří vám také mohou někoho doporučit. Pokud hledáte na internetu, buďte obzvláště ostražití a nezapomeňte, že i pouhý živnostník ze sebe může udělat obří firmu s ještě většími zkušenostmi a super referencemi.

Úklid na doporučení bývá nejlepší

Ano, pokud vám někdo, třeba známý nebo obchodní partner, doporučí firmu, se kterou má dobré a nejlépe dlouholeté zkušenosti, bývá úspěšnost nejlepší. Nebo zkuste hledat na známých recenzních portálech a webech.

Hodně důležité jsou reference a praxe

Asi každý kouká na reference na webových stránkách dané úklidové firmy. Ale jsou ty reference pravé? Dá se jim věřit? Nezapomeňte, že si na web může každý dát, co chce. Takže jedno důležité pravidlo: vyberte si pár pěkných referencí, najděte si na internetu kontakt na danou firmu a zavolejte na ní. Na co se ptát, a jak ověřovat, už asi není třeba nikoho učit. To je na každém z vás.

Prověřený a přívětivý personál je více jak důležitý

Nezapomeňte na to, kdo k vám bude chodit uklízet. To je více, jak důležité. Nestačí se ale jen zeptat, chtějte danou osobu nebo osoby také vidět. Promluvte si s nimi a při prvním kontaktu můžete leccos zjistit. Minimálně jak se chová, zda působí čistě a slušně.

Odborné certifikace nejsou k zahození

Odborné certifikace nejsou vždy zárukou vysoké kvality, ale někdy nejsou úplně k zahození. V případě rozhodování mezi firmami v posledním kole výběrového řízení lze na odborné certifikace brát zřetel, a to zejména, když se jedná o mezinárodní certifikaci, např. ISO.

Cena není zas tak důležitá

Cena, cena a zase ta cena. To zajímá doslova každého. Ale málokdo si uvědomuje, že velmi nízká cena znamená zákonitě rapidní snížení kvality. Mnoho úklidových firem snížilo cenu za úklidové služby hlavně díky tomu, že zaměstnává cizince, což samozřejmě není nic špatného. Ale jaká je pak důvěra v takového cizince? Když se vám něco ztratí, jak se budete domáhat škody, když navíc byl zaměstnaný na černo? Než začnete přemýšlet nad cenou, která je samozřejmě pro každého ekonomicky myslícího podnikatele důležitá, zvažte nejdříve pro a proti. Někdy je lepší si připlatit o něco víc a mít jistotu kvality a důvěry.

Úklidová firma v Praze, která vyhovuje těmto parametrům

Rádi vám doporučíme firmy, která jsou v Praze a Brně našimi partnery. Obě vyhovují těmto parametrům a určitě nic nezkazíte, když je zařadíte do vašeho výběrového řízení.

 

AWIS úklid Praha – http://www.awisuklid.cz/

DAMA úklid Brno – http://www.damauklid.cz/

 

This article was written by: cistenikobercubrno

Napsat komentář