Kdy je čas na opravu betonové podlahy?

Beton se díky ceně, trvanlivosti a dalším vlastnostem používá na stavbu podlah už nejen v průmyslových halách, ale i domácnostech. Běžně takovou podlahu najdeme v rodinných domech, na zahradě nebo v garážích. Pokud ale prošel nekvalitním zpracováním, vypadá dobře jen krátce. Pak se začnou objevovat praskliny, deformace a odpadávají i celé kousky. Narušená struktura už se pak jen vydroluje a vysypává jako natržený pytel s obilím.

Oprava betonové podlahy nemusí být nijak těžká. Je ale kolikrát otázkou, jestli se vyplatí snažit zachránit materiál, který je poškozen ve svém jádru. „Záplatování“ jen oddaluje problém, který přetrvává.

Jádro pudla je nekvalitní beton

Mixování nejrůznějších příměsí je přístup, který může způsobit úplně první snížení kvality a životnosti výsledného materiálu. I když je beton obecně považován za skoro nesmrtelný materiál, i on potřebuje v delším čase nějakou údržbu. Pokud je totiž základ starý, nekvalitní a už mohutně popraskaný, nemá příliš cenu se o opravu betonové podlahy vůbec snažit. V takových případech je mnohem jednodušší i cenově snesitelnější zmete odstranit a začít úplně nanovo.

To se týká hlavně celoplošně popraskaných bloků se znečištěným povrchem – díky tomu může nová vrstva čehokoli špatně držet. Je ovšem pravda, že někdy se dají použít na nový základ ty slušnější kousky původního betonu.

Podle poškození

Míra opravy betonové podlahy se odvíjí od kvality jádra a úrovně poškození. Při spolupráci s naší firmou provádí základní průzkum náš proškolený pracovník, který následně určí další postup.

Podle potřeby pak vybíráme z několika typů stavební chemie, která se hodí právě pro určený druh opravy. Většinou jsou to reparační hmoty, protože tyto přípravky díky obsaženým složkám lépe přilnou k původní betonové podlaze. Další možností k opravě betonové podlahy skýtá zkrátka lehčí beton.

Pokud má být oprava betonové podlahy úspěšná v jakémkoli stupni, je naprosto zásadní její čistota. K tomu lze použít průmyslové vysavače, které navíc snižují prašnost a jsou skutečně účinné.

Použití v praxi

Po volbě metody opravy betonové podlahy a přípravě vhodných postupů nastává samotná aplikace. Pokud má podlaha dilatační spáry nebo je v ní zabudované vytápění, používáme lehčí beton. Lépe vede teplo a existující podklad není tolik zatížen.

Existují případy, kdy beton sám není příliš poškozen, netrhá se a neláme, přesto se na povrchu objevuje betonový prach. K tomuto jevu obvykle vedou nepříznivé přírodní vlivy spojené s přetěžováním materiálu. Pro potlačení prašnosti obvykle využíváme penetrování povrchu, a pokud je potřeb nová vrstva, její vytvoření je poměrně snadné.

Broušení betonu

Každá oprava betonové podlahy? je náročná na čas a vyžaduje pečlivost, pokud má být provedena správně. Pokud to tak je, vydrží povrch spolehlivě řadu let bez dalších zásahu. Po opravě hloubky následuje vnější leštění a broušení. Obnovuje lesk a odstraňuje zašlou špínu. Díky napojení brusek na vysavače je samotný proces skoro bezprašný. Je třeba mít na paměti, že broušení vytváří matný povrch, a pokud chcete naopak lesk, je třeba ještě leštění.

Spojte se s námi

Kontaktujte nás na telefonu +420 732 653 601 nebo mailu info@udrzbapodlahpraha.cz.