The block construction of Etherna allows for very easy content creation. Some things just cannot be made easier.

Intermen s.r.o. – dodavatel materiálů pro výrobce oken a montážní firmy

Parapety jsou vhodným ekonomickým řešením především pro úpravu plastových oken. Vzhledem k obrovské použitelnosti lze parapety využít i u oken dřevěných, ale i hliníkových.

Výhodou okenních parapetů je absolutní odolnost proti vlhkosti, široká škála barevných provedení, jednoduchá instalace, nižší hmotnost a co je hlavní, tak okenní parapety jsou cenově dostupné.

Údržba parapetů je velice jednoduchá, k čištění se nesmí používat chemikálie, jako jsou ředidla a rozpouštědla. Hrubší nečistoty se musí nejprve odstranit mechanicky, poté se jen vyčistí standardními čisticími prostředky. Optimálním řešením je používat pro čištění Fenosol od naší firmy. Nevýhodou může být nebezpečí deformace při vystavení teplotám, které přesahují 60 stupňů Celsia. Jsou také méně odolné proti mechanickému poškození.

Technologie, ze které jsou parapety vyráběny, je extruze (protlačování) základního materiálu přes formu, kde se následně surová deska ochladí, poté se kašírováním nanáší povrchová PVC – folie.

Parapety se montují na rovnou, očištěnou plochu pod oknem, kam se nanese v dostatečné míře lepidlo nebo pěna. Důkladně se ovšem musí zatlačit pod rám okna a celoplošně zatížit, aby se parapet neodlepil.

Parapety – ekonomicky výhodná varianta při rekonstrukci větších objektů

Při rekonstrukci větších objektů, jako jsou činžovní domy, výrobní haly, školy atd., je ekonomicky výhodnou variantou použití parapetů. Vyrábějí se ohýbáním (válcováním) al – plechu a kromě estetického vzhledu domu slouží k překrytí venkovních podokenních vyzdívek, kde mají za úkol odvést stékající vodu, zabránit jejímu stékání a znečištění fasády objektu. Parapety se vyznačují se vysokou odolností vůči povětrnostním podmínkám a proti korozi. Další výhodou této třídy parapetů je jejich nízká tepelná roztažnost.

Při montáži těchto parapetů je potřebná větší opatrnost při kotvení k podkladnímu profilu a důkladnější příprava podkladu – rovnější vyzdívka. Po položení na vypěnovanou vyzdívku je nutno celou délku parapetu rovnoměrně zatížit. Pěna by mohla svou expanzí způsobit jeho deformaci.

Jednoduchá údržba parapetů běžnými šetrnými prostředky

Parapety je nutno čistit prostředky, které jsou k tomu určeny (doporučuje se FENOSOL od firmy intermen s.r.o.) nebo běžnými čisticími prostředky bez chemických látek, které by mohly povrch parapetu poškodit.

K těmto parapetům je možno použít jak hliníkové krytky, tak i krytky z tvrzeného PVC se stabilizátorem, který udržuje barevnou stálost i pevnost.

Tipy na údržbu okenních parapet, jejich výhody a nevýhody

Pokud máte již nově nainstalované venkovní okenní parapety, je třeba je daným způsobem udržovat. Po montáži venkovních parapetů je třeba odstranit ochrannou folii, která plní funkci pouze do doby montáže, poté se může stát nepříjemný problém při jejím odstraňování. Parapety je možné čistit běžnými čisticími prostředky, které již používáte ve své domácnosti. Vhodným přípravkem pro čištění je výrobek FENOSOL (lze jej zakupit v e-shopu parapet-shop.cz). Důrazně se nedoporučuje čistit okenní parapety chemickými prostředky, jakými jsou například rozpouštědla.

Výhody a nevýhody parapetů

Mezi výhody venkovních hliníkových parapetů patří jejich velmi lehká hmotnost, jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, mají úzkou tepelnou roztažnost a jsou odolné vůči korozi. Co jistě ocení každá domácnost je, že jsou velmi cenově dostupné a nabízí dlouhou životnost, jsou barevně stálé a lze si vybrat barevné provedení ze širokého portfolia. Nevýhodou je slabší tvarová stabilita, a to zvláště u delších rozměrů.

Navštivte firmu INTERMEN s.r.o., která provozuje i e-shop se širokou nabídkou produktů, naši odborníci vám poskytnou bezplatnou konzultaci a poradí jaké okenní parapety zvolit pro váš dům.

Intermen s.r.o. – dodavatel materiálů pro výrobce oken a montážní firmy

Dodavatelem pro výrobce oken a montážních firem je již od roku 1993 firma INTERMEN s.r.o. založená zakladatelem firmy Pavlem Řičánkem. Zpočátku přišel s nabídkou nalepovacích skelních profilů (příček) od renomovaného německého výrobce Robering, později svůj sortiment rozšířil o samolepící krycí ploché lišty s těsnícími jazýčky. Postupem času se sortiment firmy rozšiřuje především o parapety a další zboží s jasným zaměřením: „materiály pro výrobce oken a dveří pro montážní firmy“.

Více než 350 odběratelů v ČR a SR

Firma disponuje v současné době velice dobře zásobeným velkoobchodním skladem ve Zlíně, kde má společnost i svou centrálu. Z tohoto místa je zboží expedováno odběratelům v České republice a na Slovensko, kterých je více než 350. Pro další vývoj firmy jsou rozvíjeny obchodní vztahy s okolními státy, a to Německem, Rakouskem a Polskem.

Stále se rozšiřující nabídka parapetů

Postupem času se široká nabídka zboží, především o parapety se nadále rozvíjí, přibývají stále další a další profily a materiály, používané v moderní výrobě a montáži oken a dveří. INTERMEN s.r.o. velmi dbá na rychlost zásobování svých odběratelů, která je tak důležitá v této progresivní a stále se rozvíjející oblasti stavebnictví.

This article was written by: cistenikobercubrno

Napsat komentář