The block construction of Etherna allows for very easy content creation. Some things just cannot be made easier.

Domácí čištění koberců a čalounění

Máte v plánu si pronajmout již vybavený byt? Dejte si pozor na místa uchovávající nečistoty, alergeny a roztoče. Než se nastěhujete, je na místě v bytě nejdříve vyprášit záclony, závěsy a utřít prach ze skříní, polic a elektroniky. Pokud jsou v bytě koberce a čalounění, je velmi důležité se věnovat také těmto často opomíjeným místům. Pro kvalitní vyčištění těchto ploch je mokrá (extrakční) metoda ideální a odborníky doporučovaná. Pouze mokré čištění zajistí hloubkové vyčištění čalounění a koberců, včetně koberců s vyšším vlasem. K extraktorům na mokré čištění jsou standardně dodávány nástavce na čištěné koberců i úzké nástavce na čistění čalounění. Právě úzké nástavce na čištění čalounění jsou na čištění koberců s vyšším vlasem ideální, protože z důvodu zúžené hubice mají vyšší sací výkon. Pokud se však jedná o větší plochy, bylo by hloubkové čištění velmi fyzicky náročné a používá se tedy spíše speciální široká kartáčovací hlavice určená na čištění koberců.

Pokud jste se rozhodli čištění provést svépomocí, ale potřebujete profesionální čistící stroj, je možno si jej zapůjčit. Půjčovny vysavačů na mokré čištění jsou v každém větším městě a ceny se pohybují okolo 500,- Kč na 24 hodin. Pokud jste z Brna či okolí, nabízíme zapůjčení stroje na čištění koberců za cenu 280,-Kč na 24 hodin a to včetně široké koncovky na čištění koberců, úzké koncovky na čištění čalounění a 10ti dávek profesionálního prostředku značky Kärcher. Při zapůjčení budete také kvalitně zaškoleni a samozřejmostí je zapůjčení návodu na správnou obsluhu stroje.

Ačkoliv je zapůjčení stroje či objednání čistící firmy finančně přijatelné, stále se najde mnoho osob, které se rozhodly koberce či čalounění čistit svépomocí bez použití profesionální techniky. Pokud jste mezi nimi i Vy, dejte si pozor na kvalitní odsátí nečistot a to nejen povrchových. Ačkoliv si myslíte, že po vytření hadrem a vodou jsou prostředky typu Vanish z koberce kvalitně odstraněny, jste na omylu. Pokud z koberce vzniklou směs nečistot, čistícího prostředku a vody kvalitně neodsajete, ulpívá v koberci a kromě hrozby vniku plísní (při nedostatečném odvětrání) dochází k velmi rychlému opětnému znečištění vyčištěného místa.

Rozhodnutí je samozřejmě na Vás, ale rozhodně zvažte zapůjčení profesionálních čistících strojů nebo využití služeb profesionálních čistících firem. Pokud chcete doporučit kvalitní čistící firmu ve Vašem okolí, neváhejte nás kontaktovat, s výběrem jsme ochotni Vám bezplatně pomoci. Naše služby nabízíme pro domácnosti i firmy z Brna a okolí do 60km. Firmy a byty Ostrava či firmy a byty Praha zajišťují kolegové z konkurenčních firem. Pokud se rozhodnete vybírat firmu na čištění koberců či čalounění svépomocí, kromě nízké ceny určitě sledujte také reference uvedené na fórech či jiných stránkách než jsou samotné weby nabízející čistící služby (reference mohou být úmyslně zkreslené!)

 

This article was written by: cistenikobercubrno

Napsat komentář