The block construction of Etherna allows for very easy content creation. Some things just cannot be made easier.

Čištění koberců jako součást deratizace

Deratizace je běžně používané označení pro hubení hlodavců – myší, krys nebo potkanů. Často odborníci doporučují po úspěšné likvidaci škůdců provést také důkladný úklid. Právě hlodavci totiž přenáší nejrůznější onemocnění, která jsou pro člověka nebezpečná (např. Weilovu žloutenku, leptospirózu, salmonelózu, myší tyfus, tuberkulózu a tularemii).

Proč je čištění koberců důležité?

Součástí úklidu po úspěšné deratizaci může být také čištění koberců. Profesionálně odvedená práce je zárukou, že se zbavíte nejen nečistot, usazeného prachu a pachů, ale také nebezpečných roztočů, kteří parazitují na hlodavcích. Pokud je tedy prokázáno, že hlodavci přichází s koberci do styku, je na místě zvážit jejich vyčištění.

I v současné době mohou myši, krysy a potkani nakazit člověka nebezpečnou chorobou. A to nejen při odklízení mrtvých hlodavců, ale rovněž při kontaminaci jídla výkaly nebo při styku trusu (moči) hlodavců s lidskou pokožkou. Závažné nemoci samozřejmě mohou přenášet i parazité, které využívají uvedené škůdce jako hostitele. Nejen proto jsou důležitá vhodná preventivní opatření.

Kdy je ideální čas na čištění?

K čištění koberců je vhodné přistoupit, jakmile jsou hlodavci v objektu kompletně vyhubení. Pokud chcete riziko zdravotních komplikací minimalizovat, je možné provést čištění koberců na začátku, na konci nebo třeba i v průběhu deratizací. V každém případě pokud máte doma doma myši, krysy nebo potkany, objednejte si deratizace co nejdříve. Stejná rada samozřejmě platí i pro firmy a zejména potravinářské subjekty, kde nelze myši, krysy ani potkany tolerovat.

Užitečné informace
  • Mokré čištění koberců odstraňuje nečistoty i roztoče, které parazitují na hlodavcích. Navíc přináší i další výhody – oživuje barvy a zanechává příjemnou vůni.
  • Užitečné informace o likvidaci hlodavců najdete ve článku Jak vyhubit myši, potkany, krysy a jiné hlodavce.
  • Pro podrobnější informace o čištění koberců po deratizacích nás bez váhání kontaktujte.

This article was written by: cistenikobercubrno

Napsat komentář